Leírás
A GYÁSZ-INFORMÁLT SEGíTŐ MUNKA ALAPJAI
TÁRSADALMILAG SÉRÜLÉKENY CSOPORTBA TARTOZÓ EMBEREK KÖRÉBEN
Gyakorlatorientált képzés a szociális ellátórendszerben dolgozó segítő szakemberek számára.
A képzésre olyan sérülékeny társadalmi csoportokkal (például szegénységben élők, nők, munkások, kisebbségek, hajléktalanok, menekültek stb), vagy egyénekkel dolgozó szakembereket várunk, akik munkájuk során hiányosnak érzik a tudásukat, eszköztárukat.
A képzés célja:
Gyász-informált segítői attitűd kialakítása, mely során a szakember egy olyan sajátos megközelítést alkalmaz, amely felismeri és hangsúlyozza, hogy a megélt veszteségek és az azokhoz való viszonyulásunk hatással vannak viselkedési, érzelmi, testi és lelki jólétünkre, társadalmi helyzetünkre.
A segítő munka során, ügyfele kísérésekor az életút és a gyásztapasztalatok közötti összefüggések megértésére is törekszik, segíti az élményhez kötődő érzelmek, élmények és emlékek megosztását, megértését és elfogadását.
A képzés során a résztvevők elméleti, gyakorlati támpontokat és konkrét eszközöket kapnak a gyász-informált attitűd alkalmazásához a munkájukban.
A képzés interaktív, a résztvevők tapasztalataira épít, lehetővé téve (a konkrét esetek és helyzetek átgondolásával) a feldolgozást segítő megközelítés és eszköztár saját élményű megélésével történő tanulást.
Képzési részletei:
Képzési időpontok a későbbiekben várhatók.
A képzés díja: 25 000 Ft / fő.
Jelentkezés:
HTTPS://DOCS.GOOGLE.COM/FORMS/D/19TCYZCPNRB8MTD60NLAXIPZ7W3QOWYELEWEMB6YX2LG/VIEWFORM
A jelentkezéshez néhány mondat motivációs levél és végzettséget igazoló dokumentum szükséges.
Email: szabo.marta@gyaszportal.hu
Tematika:
- Ismeretek a gyászról, a szakaszos elméleteken túl
- Saját tudás, tapasztalat erőforrásainak áttekintése, tudatosítása
- Gyászoljunk bátran kiégés helyett!: A segítő veszteségei
- Kommunikáció, eszközök, gyakorlatok
- Rítusok, emlékezés,a sortárs közösségek fontossága
- Hozott esetek feldolgozása
A képzést vezeti:
Rácz Katinka szociális munkás, gyászkísérő
Bemutatkozás:
15 év szociális munka után a Napfogyatkozás Egyesület elnökségi tagjaként azon dolgozom, hogy a gyásszal kapcsolatos ismeretek minél szélesebb szakmai körökbe eljussanak, köztük olyan területekre is, ahol a mentál egészségügyi ellátások nehezen hozzáférhetőek. Rendszeresen tartok veszteségfeldolgozó csoportokat hajléktalan embereknek. 2022. augusztusától közösségi szociális munkásként dolgozom a Budapest-Józsefvárosi Evangélikus Gyülekezet Ukrajnából menekülni kényszerülő embereket segítő programjában. Aktuálisan meseterápiát tanulok és a Gyógynövény misszió önkénteseként végzem a herbalista képzést, úgy hogy tudásomat a mélyszegénységben élők körében is hasznosítom.
Korábbi munkahelyeim: Twist Olivér Alapítvány, Léthatáron Egyesület, Oltalom Karitatív Egyesület, Kék Pont Alapítvány, Drog Stop Egyesület