Belépés / Regisztráció

2010. július 31. szombat

Emlékfal - Ortó Zoltán 1980-2001

2010.06.09. 15:14
Születési idő: 
1980
Halálozás dátuma: 
2001
Életrajz: 

Ezt nagyon nehéz itt elmondani,de egyszer leírom az egész életét. Egy életre való fiatal aki eldobta magától az életet.Nem gondolt végig,hogy a szüleinek örökös fájdalmat okozott tettével.

Küldd el az ismerőseidnek is!


hozzászóló: Edit (nem ellenőrzött)
hozzászólás időpontja: 2009.11.09. 01:16

Szívesen leveleznék olyan sorstársammal, akinek a fia fiatalon elment, mint az enyém 7 hónapja. Nekem is ugyanolyan nagy a fájdalmam.

hozzászóló: drémon
hozzászólás időpontja: 2009.11.09. 16:38

Szia ha akarsz írni akkor a /joco.hu@citromail.hu/megtalálsz.

Üdv.drémon

Ortó Kózsef

hozzászóló: karanka
hozzászólás időpontja: 2009.11.08. 11:37

Tudom milyen iszonyú szívettépő mérhetetlen a fájdalom.Az én imádott örökké jókedvű, ragyogószemű 16 éves kisfiam is önként eldobta az életét.Sorstársakat keresek azért vagyok itt.14 hónapja ment el.Míg élek nem tudom vagy inkább nem akarom felfogni.Hinni akarom hogy csak elment és él valahol.Néha úgy érzem megőrülök.
Nem is értem miért nem haltam meg abban a pillanatban amikor megmondták.
Ezt csak az értheti meg aki maga is átéli ezt.

hozzászóló: drémon
hozzászólás időpontja: 2009.11.09. 16:40

Köszönöm.

Ortó Kózsef

hozzászóló: tundy003
hozzászólás időpontja: 2009.11.05. 00:11

SZÍVEMBŐL KÍVÁNOM HOGY SEGÍTSE FÁJÓ GYÁSZUKAT AZ AMIT ÉN IS KAPTAM ITT VÁLASZKÉNT:ŐK NÉZNEK LÁTNAK MINKET ÉS NEM ÖRÜLNEK HA SÍRNI LÁTNAK,MINDEN JÓT ÖNÖKNEK.TÜNDY

tündy

hozzászóló: Ditti (nem ellenőrzött)
hozzászólás időpontja: 2009.11.22. 01:56

Kedves Tündy !
Biztos vagy benne, hogy ők néznek és látnak bennünket ? Hol lehet olvasni róla ?
Az én fiam 24 évesen ment el egy lány miatt. Saját döntése volt, jogában állt, azt csinálni az életével, amit akart. De ahhoz nem volt joga, hogy egyedül, támasz nélkül hagyja az anyját, aki egyedül nevelte fel és mindig mellette állt. Én is "meghaltam" akkor, amikor rátaláltam., a lelkemet megölte örökre.
És ahhoz sem volt joga, hogy kitegyen engem annak, hogy megtaláljam a szobájában, hisz rögtön megőrülhettem volna ott, helyben és még az sem lett volna, aki eltemeti őt. Úgy hogy jelen pillanatban nem tud érdekelni, hogy nem örül, ha sírni lát. Lehet, hogy később majd másként gondolom, lehet, hogy képes leszek megbocsátani, de egyelőre úgy érzem, hogy jogom van sírni. Mindent elvett tőlem, de azt már igazán nem veheti el, hogy még csak ne is sírjak. Muszáj sírnom, mert nem tudom megérteni, hogy hogyan lehetett itthagynia az anyját egy nő miatt 24 évesen, amikor még előtte állt az élet, amikor 1-2 hónap múlva saját lakást és másik autót kapott volna tőlem. Sokan meg nyomorékan és hajléktalanul is élnek.
Én jelenleg haragszom rá és haragszom az egész világra. És igenis sírok ha látja, ha nem, ha fáj neki, ha nem, mert a poklok poklát élem át egész életemben, ami őt nem érdekelte. Legalább hadd sírjak, mert már csak az maradt nekem. És tette ezt azok után, hogy ő előtte 2 hónappal temettem el édesanyámat, egy idegösszeomlás kellős közepén voltam és az ő segítségét kértem. És segítség helyett ezt kaptam, meg még mélyebb idegösszeomlást, és depressziót.
Ez az én véleményem a hozzászólásodhoz és ha rosszul látom, örülnék, ha meg tudnál győzni hathatós érvekkel az ellenkezőjéről. Üdvözlettel, Ditti

hozzászóló: G (nem ellenőrzött)
hozzászólás időpontja: 2010.01.07. 22:14

Ahhoz nem volt joga, hogy támasz nélkül hagyja az anyját? Ahhoz sem volt joga, hogy eldöntse, világra kíván-e jönni. Senki nem kérdezte meg erről, így az önkéntes halál miatt érzett gyűlölet sem állhat meg.

hozzászóló: Kisbogár
hozzászólás időpontja: 2009.11.01. 17:32

Megrendültem.
Akkor is megrendített minden ilyen hír, amikor az én fiam még élt, és nem sejthettem, hogy hasonló sors vár ránk is. Az én fiam 31 éves korában vált meg az élettől. Ő tudta, hogy fájdalmat fog okozni, mert előző este, közös otthonunkban többször mondta, hogy csak titeket sajnállak. Hiába faggattam, miért mondod ezt, mikor sikeres tudományos pályán dolgozott, sportolt, volt barátnője, egészséges volt (ezek szerint csak látszólag) , jelentéktelen válaszokat adott. Másnap délben már nem élt.
Elnézem Zoltán szép, fiatal arcát, és őt is siratom......

hozzászóló: gvali
hozzászólás időpontja: 2009.11.04. 14:34

Megrendítő... ilyenkor tényleg nincsenek jó szavak...csak elmaszatolt könnyek.

Vali